Tim Roth Filmleri

4/18/2019 1:48:45 PM - Timothy Simon Smith (d. 14 Mayıs 1961 Londra İngiltere) İngiliz sinema oyuncusu ve yönetmen.

Tim Roth, 14 Mayıs1961 tarihinde, Londra'da, ressam bir anne ve gazeteci bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. Önceleri heykeltraş olmak isteyen Roth, Londra'da Camberwell Sanat Okulu'na gitti. Bir süre sonra aktörlüğü denemeye karar vererek ilk deneyimini, 'Made in Britain' adlı bir televizyon filminde ırkçı bir dazlak rolüyle 18 yaşında kazandı. Sonrasında, adı ve görünümü dolayısıyla Yahudi rollerine uygun görüldü. 1984 yılında, Stephen Frears'ın 'The Hit'inde, bir katil çırağı rolüyle dikkatleri çekti. Bu filmin ardından, 80'lerde bir çok filmde daha boy gösterdi. 1990'lara gelindiğinde, Roth, Robert Altman'ın 'Vincent and Theo' adlı filminde Vincent Van Gogh rolüyle ve Tom Stoppard'ın 'Rosencrantz & Guildenstern Are Dead' adlı filmindeki rolüyle uluslararası bir üne kavuştu.

Roth, Quentin Tarantino'yu etkilemeyi başararak, 1992 yılında 'rezervuar köpekleri' adlı filmde, Mr.Orange rolünü kaptı. Bu film kendisine Hollywood'a giden yolu da açmış oldu. 1994 yılında Tarantino, 'Ucuz Roman' filminde Roth'a yine bir rol verdi. 1995 yılında 'Four Rooms''ta tekrar beraber çalıştılar. Ancak Roth'a asıl başarıyı getiren, 'Rob Roy' adlı filmdeki rolüydü. Bu rol ile, o yıl, En İyi Yardımcı Erkek dalında Oscar adaylığı, bir Golden Globe adaylığı ve bir de İngiliz Akademi Ödülü adaylığı kazandı.

1996 yılında farklı bir yol seçerek, Woody Allen'ın 'Everyone Says I love You' adlı müzikal komedisinde Drew Barrymore ile sahneyi paylaşarak, izleyiciyi komik tavırları ve kendi sesiyle seslendirdiği şarkılarla eğlendirmeyi başardı. Roth, ayrıca, 'The Legend of 1900' adlı filmde, Danny T. D. Lemons 1900 olarak karşımıza çıktı. Sonrasında farklı tarzlarda bir çok filmde kendisini göstermeye devam etti.

1999 yılında, Alexander Stuart romanından uyarlama 'The War Zone' adlı filmde yönetmen sandalyesine oturarak, oldukça olumlu eleştiriler aldı. 2001 yılında ise, Tim Burton'ın 'Planet of Apes'inde 'General Thade''i portreleyerek önemli bir adım daha atmış oldu. harry-potter serisindeki Severus Snape rolünü reddetti.

Şu an bir çok proje üzerinde çalışan Tim Roth 21 Ocak 2009 Tarihinden Beri Lie To Me Dizisinde Dr. Cal Lightman Rolünü oynamaya devam ediyor...

Tim Roth Filmografisi : Yeşil Dev 2 , Yükümlülük , Ucuz Roman , Rob Roy , Peder , Nefret Sekizlisi , Monaco Prensesi , Maymunlar Cehennemi 6 , Koşulsuz Sevgi , Karanlık Su , Karanlık Şerit , Hulk 2 , Geç Gelen Gençlik , Entrika , Ekim Fırtınası , Bakireler Diyarı , 600 Mil , Özgürlük Yürüyüşü
Tim Roth Filmleri, Tim Roth Filmleri indir

Tim Roth Beğendiğiniz bir oyuncuysa +1 leyin

Turbobit Premium Al

Tim Roth Filmleri İndir (40 Film)

Peder

600 Mil

Hulk 2

Nefret Sekizlisi

Nefret Sekizlisi

Nefret Sekizlisi

Nefret Sekizlisi

Nefret Sekizlisi

Ucuz Roman

Ucuz Roman

Karanlık Su

Özgürlük Yürüyüşü

Özgürlük Yürüyüşü

Özgürlük Yürüyüşü

Ekim Fırtınası

Karanlık Su

Yeşil Dev 2

Ucuz Roman

Monaco Prensesi

Bakireler Diyarı

Yükümlülük

Monaco Prensesi

Yükümlülük

Karanlık Şerit

Karanlık Şerit

Maymunlar Cehennemi 6

Karanlık Şerit

Hulk 2

Yükümlülük

Yükümlülük

Hulk 2

Ucuz Roman

Geç Gelen Gençlik

Koşulsuz Sevgi

Entrika

Entrika

Entrika

Rob Roy

Ucuz Roman

Maymunlar Cehennemi 6

Türkçe Film İndir


Alt yazılı filmlerle kim uğraşacak ? filme mi bakacaksın, alt yazıyı mı okuyacaksın ? türkçe dublaj film indir rahat rahat filmini izle sinema keyfini doruklarda yaşa. film bizden, patlamış mısır ve kola sizden ;) Sitemizde yerli filmler yer almamaktadır. Sadece yabancı film indirebilirsiniz. Kalite olarak, sinema çekimi, türkçe line ses, cam rip bu sitede bulunmaz. Görüntü kalitesi olarak sırasıyla dvdrip , brrip , 480p, m720p, m1080p, 720p, 1080p ve 3D filmler bulunur. Ses orjinal türkçe dublaj olup, diğer ses formatlarına bu sitede rastlamazsınız. Güncel 2018 filmleri türkçe indirebilir, bilim kurgu filmleri izleyebilirsiniz. Eğer duygulsal bir ortam varsa bizde romantik filmler ile size konuk olabiliriz :) ama yok biz aksiyon & macera seviyoruz diyorsanız o zamanda size geniş bir seçenek sunabiliriz.
Film indir, Türkçe Dublaj Film indir, Türkçe Dublaj Filmler 2019 2018 2017 Film indir, Tek Link Filmler, Tek Link Film Arşivi, Türkçe Film izle, Film izle
Sitemizde yer alan tüm videolar, filmler kaynak kodları ile Turbobit, Mega.co v.b. dosya paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Dosyaların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır. Yine de hak sahiplerinin talep etmesi halinde istenen içerik siteden kaldırılabilir. İletişim adresi sitemizde mevcuttur.
İletişim / Contact (Reklam, Dmca, Telif vs): foxxly
gmail.com

Site Map

ağlarsa sosyal ağlar, gerisi yalan ağlar :)

Sitedeki Online Kullanıcı : 41

Sistem v4.7